nedelja, 2. avgust 2009

KONEC/THE END


Vsake zgodbe je enkrat konec. Kdor hoče pa naj pogleda na moj blog.
Every story has its end. If you wish, you can go to my main blog.

HOME, SWEET HOME


In potem sem po dveh tednih vročine, čilijev in Corona piva odšel domov.
And then, after two weeks of heat, chili peppers and Corona beer, I went home.

CUKRČKI/SWEETS



Wild, wild west





Netopirji/Bats



McDonald




LJUDJE











Pa še nekaj primerkov.

petek, 31. julij 2009

CITY LIMITS









Res je, da je Austin glavno meste zvezne države Teksas. In res je, da ima skoraj miljon prebivalcev. In res je, da je eno najvarnejših mest v ZDA. Je pa tudi res, da je kljub vsemu provinca. Zaspan in južnjaško počasen. Res je, da imamo pri nas preveč trgovin, ampak v Austinu jih skoraj ni. Kje se ljudje oblačijo, kje nakupujejo tehniko mi ni uspelo ugotoviti. Ko sem hotel kupiti mini prenosnik, so me poslali daleč ven, pol ure z mestnim avtobusom. Tam je bilo nekaj kot en vogal našega BTCja. Računalnika pa nisem kupil.
Ves center je kakšnih deset stoplnic, ki jih polovico še gradijo. Parkirišč, kjer so nekoč stale zgradbe, polno. Zgodovinski del okoli šeste ulice je nekaj deset zgradb visokih eno nadstropje, nekatere lesene, nekatere opečnate. Ampak redko katera je starejša od 150 let.
So pa ljudje južnjaško prijazni. Na cesti pozdravljajo neznance in se čudijo vremenu. Southern hospitality.

nedelja, 26. julij 2009

SIGNS


In seveda predmestna "idila"!

STENE






No, seveda, obstajajo pa tudi še posamezni napisi na fasadah. Klasika!

sobota, 25. julij 2009

NEON









Kdo se ne spomni starih ameriških filmov, kjer so kraljevale neonske reklame. Pa Las Vegas z znamenito ulico Strip. Danes žal počasi izginjajo. Nadomešča jih digitalna tehnologija in veliki zasloni. Na srečo jih, za nas nostalgike, še nekaj ostaja.

sreda, 22. julij 2009

KOLESA


Malce, takole z levim očesom, spremljam Tour de France po TV. Še vedno mislim, da je Eddy Merckx največji kolesar vseh časov. Na vsak način pa kapo dol pred Armstrongom.
Lance Armstrong je doma v Austinu. Kot pri tistem starem štosu, kaj je bilo prej, kura ali jajce, se tudi tu sprašujejo kaj je bilo prej, Armstrong, ali kolesarji v Austinu. Zelo veliko ljudi kolesari, kolesa se dobijo tudi zastonj na posodo, obstajajo kolesarske steze. Na avtobusih mestnega prometa so nameščeni posebni nosilci za prevoz koles. In Austin ima vzdevek "bicycle friendly".

ponedeljek, 20. julij 2009

AMERICAN WAY


Ko greš tudi na pošto z avtom.
Around the corner by car.

THE DRISKILL HOTEL







Hotel Driskill je dal postaviti polkovnik Jesse Driskill konec 19. stoletja. Dvanajst sob je imelo lastno kopalnico, kar je bilo v tistih časih na divjem zahodu nekaj nepojmljivega. Tu je nekdanji predsednik ZDA Lyndon Johnson srečal Claudio Taylor in jo še isti večer zaprosil za roko.

YELLOW RIBBON


Rumen trak, ovit okoli hrastovega drevesa ima več pomenov. V ZDA se pojavlja od državljanske vojne naprej. V sedemdesetih prejšnjega stoletja pa je postal popularen s pomočjo pesmice v izvedbi Tonyja Orlanda.
...
Whoa, tie a yellow ribbon 'round the ole oak tree
It's been three long years
Do ya still want me? (still want me)
If I don't see a ribbon 'round the ole oak tree
I'll stay on the bus
Forget about us
Put the blame on me
If I don't see a yellow ribbon 'round the ole oak tree
...